Загальні

День Чорнобильської трагедії

0
Всього

Вибух на четвертому енергоблоці Чорнобильської АЕС стався о 1-й годині 24-й хвилині в ніч на 26 квітня 1986 року, і чутки про нього вже того ж дня почали поширюватися в Києві й області.

В результаті вибуху виникла пожежа, на гасіння якої були кинуті спочатку сили пожежників самої станції, а потім і підкріплення з різних пожежних частин Київщини. О п’ятій ранку вогонь вдалося приборкати, але всім, хто тоді був свідком аварії і побачив її реальні наслідки, відкрилася жахлива картина зруйнованого четвертого реактора і машинного залу станції. Прилади показували, що рівень радіації в тисячу й більше разів перевищував гранично допустимі норми.

Мине 36 років, Україна знову прокинеться. Людям доведеться втікати, від небезпеки. Згодом дізнаємося про ядерний тероризм. Про загарбників які вдихали й ковтали радіоактивний пил, втирали його в очі й шкіру. Про променеву хворобу окупантів які рили окопи у Чорнобильській зоні відчуження. До такого висновку дійшли співробітники НАЕК "Енергоатом" після обстеження місць окопів. Шкода, що це приховають, як намагалася приховати радянська влада про трагедію на ЧАЕС.

До тридцять шостої річниці Чорнобильської трагедії, пропонуємо добірку фактів та художніх фільмів про Чорнобильську зону відчуження. "Чорнобиль" від американського телеканалу НВО увійшов до п'ятірки найкращих телесеріалів в історії. Однак його автори – не перші, хто звертається до теми катастрофічної аварії в кіно. Фільми про Чорнобиль почали знімати ще в СРСР. Серед виробників – США, Франція і навіть Люксембург. У стрічках знімалися зіркові актори та початківці, яких тепер впізнають глядачі. Декілька з них претендували на премію "Оскар".

Ми пам’ятаємо, таке не можливо забути!

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається

Log in

0
Всього